VM Historikk

Halden SK har 6 individuelle verdensmestre: Olav Lundanes (10, 12, 14, 16), Petter Thoresen (89, 93, 97), Emil Wingstedt (05, 06), Anne-Margrethe Hausken (08) og Søren Bobach (14) i orientering, og Martin Jullum i Pre-O (14). Thoresen, Wingstedt, Hausken og Lundanes er også verdensmestre i stafett, Petter (89, 99) og Emil (03), Anne Margrethe (09, 13) og Olav (16). Verdensmester i stafett er også Ragnhild Bente Andersen (87), Chris Terkelsen (97), Tore Sandvik (99), Bernt Bjørnsgaard (99), Jarkko Huovilla (01), Øystein Kristiansen (04, 05), Mari Fasting (13) og Magne Dæhli (16).

Individuelle medaljer har også som sin beste resultat følgende løpere: Ragnhild Bente Andersen (bronse 89), Marie-Luce Romanens (bronse 97), Frauke Schmitt Gran (bronse 99), Tore Sandvik (sølv 01), Øystein Kristiansen (bronse 03), Heather Monro (bronse 05), Jarkko Huovilla (sølv 06), Kajsa Nilsson (bronse 06) og Mari Fasting (sølv 15).

INDIVIDUELT

   Verdensmester  Sølv Bronse Top 6  
2016  Olav Lundanes (Lang) 
Olav Lundanes (Mellom)
Elena Roos (Sprint)
Magne Dæhli (Mellom, Lang)
2015
Mari Fasting (Lang) Olav Lundanes (Lang) 
Magne Dæhli (Mellom) 
2014
Søren Bobach (Sprint), 
Olav Lundanes (Mellom)
Olav Lundanes (Lang)
Mari Fasting (Lang)
Mari Fasting (Mellom) 
2013
Galina Vinogradova (Sprint)
Magne Dæhli (Lang)
2012 Olav Lundanes (Lang) Anne Margrethe Hausken (Lang)
2011 Olav Lundanes (Middel)
2010 Olav Lundanes (Lang) Anders Nordberg (Lang) Emil Wingstedt (Sprint)
2009 Olav Lundanes (Sprint),
Kiril Nikolov (Sprint),
Emil Wingstedt (Lang),
Anne Margrethe Hausken (Lang)
2008 Anne Margrethe Hausken (Sprint) Anders Nordberg (Lang) Lukas Bartak (Sprint),
Marian Davidik (Lang),
Anne Margrethe Hausken (Lang)
2007  Mats Haldin (Lang)
2006  Emil Wingstedt (Sprint) Jarkko Huovilla (Middel)  Kajsa Nilsson (Sprint) 
2005  Emil Wingstedt (Sprint)  Heather Monro (Sprint),
Jarkko Huovila (Middel)
Mats Haldin (Lang),
Øystein Kristiansen (Middel) 
2004 Emil Wingstedt (Middel, Lang),
Mats Haldin (Lang) 
2003 Øystein Kristiansen (Middel),
Emil Wingstedt (Lang) 
Marian Davidik (Middel)
2001 Tore Sandvik (Middel)
1999 Frauke Schmitt Gran (Middel)  Petter Throesen (Lang) 
1997 Petter Thoresen (Lang)  Marie-Luce Romanens (Middel)  Petter Thoresen (Middel)
1995 Frauke Schmitt Gran (Middel) 
1993 Petter Thorsen (Kort)  Petter Thoresen (Lang)  Ragnhild Bente Andersen (Kort) 
1991 Petter Thoresen (Lang) 
1989 Petter Thoresen (Lang)  Ragnhild Bente Andersen (Lang) 

STAFETT

  Verdensmester  Sølv  Bronse 
2016
Olav Lundanes,
Magne Dæhli
   
2015 
Mari Fasting, 
Magne Dæhli
Vincent Coupat 
2014 
Søren Bobach (sprint) 
2013
Mari Fasting,
Anne Margrethe Hausken Nordberg
2012
Olav Lundanes,
Magne Dæhli
Anne Margrethe Hausken Nordberg,
Mari Fasting
2011 Olav Lundanes
2010

Anne Margrethe Hausken,

Olav Lundanes

2009  Anne Margrethe Hausken   Kajsa Nilsson 
2008
2007  Emil Wingstedt   Mats Haldin  
2006 
Jarkko Huovilla,
Mats Haldin,
Kajsa Nilsson
Emil Wingstedt  
2005 Øystein Kristiansen  
2004  Øystein Kristiansen   Emil Wingstedt  
2003  Emil Wingstedt   Mats Haldin,
Jarkko Huovila 
Jon Duncan 
2001 Jarkko Huovila   Tore Sandvik  
1999  Tore Sandvik,
Petter Thoresen,
Bernt Bjørnsgaard
1997 Chris Terkelsen 
Petter Thoresen,
Marie-Luce Romanens,
Sabrina Meister-Fesseler  
1995
1993 
1991 
Ragnhild Bente Andersen,
Petter Thoresen  
1989  Petter Thoresen  
1987  Ragnhild Bente Andersen  

Pre-O

  Verdensmester  Sølv  Bronse  Top 6 
2016  
Martin Jullum (PreO)
  Martin Jullum (Relay)
2015 Martin Jullum (PreO)
2014 Martin Jullum (TempO)
2013 Martin Jullum (TempO & lag)
2011 Martin Jullum (lag)
2010 Martin Jullum (ind & lag)
2009  Martin Jullum (ind & lag)  


sist oppdatert, august.2016 (bjaxel)