Kurset er gratis, og åpent for nybegynnere i alle aldere. Det passer perfekt for UFO-foreldre som har lyst til å bli med barna litt i o-løypa eller andre som er interessert i å lære om orientering (for eksempel for å prøve seg på turorientering eller stolpejakt?). Nybegynnerkurset går over to kvelder, og arrangeres ved Høiåshytta torsdag 23.april og torsdag 7.mai. Begge ganger fra kl. 18 til ca. 19.30.

Du vil få innføring i grunnleggende teori, og praktisk trening ute. Første kvelden tar for seg det mest grunnleggende i forhold til orientering uten kompass, mens andre kvelden vil vi gå litt videre og bl.a. ha om kompassbruk. Hvis du ikke har kompass, kan dette lånes. Ta på tur/ treningstøy etter været, og sko som kan bli litt skitne. Det er mulig å delta på deler av kurset, dersom ikke begge datoene passer.
Påmelding sendes på epost til:Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
-
Halden Skiklubb er Miljøfyrtårn-sertifisert!Neste >
Siste nytt
Mest sett